LogoHomelandUpload

הבחירות שלנו

Not available in this language

מסעדת כולא

מסעדת כולא

לשף עודד חצבני נמאס מזה שחיפאים נוסעים לתל אביב לאכול אז הוא פתח בעיר הצפונית את מסעדת כולא, המתמחה במטבח ישראלי-ערבי על בסיס חומרי גלם משוק ואדי ניסנאס.

כתובת: הנמל 33

וניה ביסטרו

וניה ביסטרו

הביסטרו מיועד לשרת את קהל אנשי העסקים, שעובדים ועוברים בעיר התחתית, וכמו כן את הקהל הרחב, ההולך והגדל, של התושבים הצעירים, הסטודנטים והאמנים, המתגוררים באזור. מתוך היכרות אישית עם שני המרחבים הללו, אנחנו מעוניינים לספק אוכל טרי ופשוט, המבוסס על תוצרת מקומית, בין אם מדובר בירקות ובפירות, בגבינות או בבשר מעובד. מתוך ניסיון חיים ארוך בעיר התחתית, אנו רוצים להוות דוגמה לעושר ולהווי הקולינריים של חיפה, בדגש על ההיסטוריה התרבותית שלה, החל בשווקים, המשך באיטליזים הוותיקים, וכלה בתרבות חיי הלילה המתחדשת.

כתובת: שער פלמר 1

בורקס בכר העגלה

בורקס בכר העגלה

המותג “בורקס בכר העגלה”, בורקס תורכי אותנטי, מיוצר ע”י מתכון משפחתי אורגינל כבר מעל 65 שנה
והתפתח כרשת באמצע שנות ה- 90 . הכל התחיל מהסבא שבנה עגלה שעמדה ברחוב הראשי של חיפה וניחוחות הבורקס והטעם המיוחד ידועים בכל הארץ ועד היום כל אחד שעובר בחיפה חייב לעבור “בעגלה” על מנת לטעום את הבורקס המיוחד.
כתובת: העצמאות 35

מוזיאון הרכבת

מוזיאון הרכבת

מוזיאון רכבת ישראל שוכן בינות לבנייני האבן ההיסטוריים של תחנת המוצא של רכבת העמק המיתולוגית, תחנת חיפה מזרח. במוזיאון מגוון רחב של מוצגים ותצוגות המספרים את תולדות הרכבות בארץ-ישראל ואת תרומתן להתפתחותה מאז קו הרכבת הראשון בשנת 1892 בין יפו לירושלים ועד למאה ה-21 ותוכניות הפיתוח של רכבת ישראל לעתיד. הסיור במוזיאון מציג במקביל את העבר המרתק ואת ההווה החדיש של הרכבות בארץ, על רקע הפעילות השוטפת של רכבת ישראל בתחנה והנוף הרחב של חיפה ושל הר הכרמל.
כתובת: חטיבת גולני 1

שער 3 – גלריה לאומנות

שער 3 – גלריה לאומנות

פלטפורמה להצגה ומכירה של אמנות פלסטית בטווח רחב של מחירים ובאופן נגיש – אשר נותן במה לעשייה האמנותית הענפה בימים אלה בעיר התחתית (התארגנויות אמנים קבוצתיות, סדנאות אמנים ואמנים עצמאיים).
החנות מהווה שער כניסה להיכרות מעמיקה עם סצנת האמנות בחיפה, ומארגנת סיורים, סיקורי סטודיו, אירועי תרבות ושיחות גלריה בהשתתפות האמנים המציגים.
הפרויקט הינו יוזמה של אמנים – והוקם בסיועה ועידודה של עיריית חיפה באמצעות מנהלת עיר תחתית.

כתובת:  שער פלמר 2

מסעדת הנמל 24

מסעדת הנמל 24

התפריט של הנמל 24 לוקח משיטות הבישול של המטבח הצרפתי ומשלב נגיעות איטלקיות וים תיכונית. הנמל 24 עוצבה על ידי האדריכל נתן פייביש, שלקח את השראתו מהפיאצות של טוסקנה.
פריטי העיצוב יובאו במיוחד מאותו האזור – החל ברצפת הרפתות דרך ברזי הטירות העתיקות ועד חלונות הבתים הישנים. יחד הם יוצרים אווירה טוסקנית אותנטית.
לנמל 24 מגוון חללים, שכל אחד מהם יוצר חווית סעודה שונה. אלו כוללים את הפיאצה המרכזית, את החדר הזוגי, את הלאונג’, את מרתף היינות ואת חדר הישיבות. ריבוי החללים מותאם לכל סוג של בילוי – מערב רומנטי ועד ישיבה עסקית מחויטת.
כתובת: הנמל 24

גלידא

גלידא

גלידת בוטיק איטלקית בעלת מרקם טבעי, מיוחד וטעם נפלא העשויה מחומרי הגלם המשובחים ביותר.
מגוון הטעמים הרחב מיוצר על בסיס מרכיבים טבעיים הנבחרים בקפידה ומתוך כוונה להעניק לכם את חווית הגלידה האולטימטיבית: גלידה חלבית משובחת, גלידת שמנת עשירה, גלידת בריאות ללא תוספות סוכר וללא שומן, גלידה עם אלכוהול וסורבה העשוי 100% פרי.

כתובת: קהילת סלוניקי 2, עיר תחתית