הומלנד לא חושבת כמו אף חברת תיווך אחרת

 

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם
  הקלד מיקום נכס שאתה מחפש......

  מונטיפיורי

  Homeland

  שכונת מונטיפיורי

  מה הסיפור? הרכבת הקלה באה בטיימינג כל כך לא טוב לשכונה הזאת, שעד לפני חמש שנים הייתה הלהיט העולה של תל אביב. בעשור הקודם מונטיפיורי הייתה המקום היחיד בתל אביב שבו פרויקטים של פינוי-בינוי ותמ"א 38 באמת הצליחו לצאת לפועל, והרבה בניינים חדשים הוקמו על חורבות המוסכים הסמוכים שפונו בחלקם. הרבה משפחות צעירות הגיעו למקום וניצלו את הייחוד של השכונה הפרברית והשקטה מחד, אבל שקרובה כל כך ללב העיר, ושדרות יהודית איימו להפוך לרוטשילד החדש. ואז הגיעה הרכבת הקלה, ש"כלאה" את השכונה. האם זה גרם לצעירים לנטוש? העובדה שיש בה יותר בני 25-34 מאשר כל שכונה אחרת בתל אביב – כולל פלורנטין – מוכיחה שאולי מוקדם להתבאס.

  מה מתוכנן?

  • תחנת יהודית – תחנת יהודית ממוקמת על דרך בגין, בין שדרות יהודית ורחוב החשמונאים. מדובר באחת מעשר התחנות התת-קרקעיות לאורך הקו האדום של הרכבת הקלה במטרופולין תל-אביב. הקו האדום מתוכנן להתחיל לפעול באופן סדיר באוקטובר 2021. עבודות הרכבת הקלה עלולים ליצור עומסי תנועה כבדים בשנים הקרובות, אולם לאחר שיסתיימו, תושבי השכונה צפויים ליהנות משדרוג ביכולת ההתניידות שלהם – מרחק הליכה קצר מתחנת רכבת ישראל, מהרכבת הקלה וממחלף השלום המוביל לאיילון.

  • גשר יהודית – בשנה הקרובה אמורה להתחיל בנייה של "גשר יהודית", גשר להולכי רגל ורוכבי אופניים בלבד (ללא מכוניות) שיחבר בין שתי גדות האיילון. בצד המערבי, הגשר יהווה המשך של שד' יהודית, הרחוב הראשי של אזור המגורים של שכונת מונטיפיורי. במזרח, הוא יתחבר לאזור המשרדים המתחדש של ביצרון ולשכונת המגורים הסמוכה.

  • בניית רבי קומות בחלק הצפוני – עיריית תל אביב מקדמת תכנית חדשה לבניית רבי קומות בחלק הצפוני של שכונת מונטיפיורי (מול מגדלי עזריאלי). התוכנית כוללת הריסה של המבנים הקיימים במתחם "שפע טל" לטובת בנייה של מספר מגדלים בני 44 קומות כל אחד. המתחם החדש צפוי להכיל שטחי משרדים נרחבים, שטחי מסחר ועד 800 דירות, כאשר מחציתן יוקצו לדיור בר-השגה או השכרה ארוכת-טווח. התוכנית טרם אושרה סופית ולא נקבע לו"ז לבנייה, אך במידה והפרויקט ייצא לפועל הוא צפוי להשפיע רבות על אופי השכונה.

  עוד בנושא:

  הומלנד לא יוצרת כמו אף חברה אחרת

  HOMELAND

   השאירו פרטים ונחזור בהקדם
   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל