מועדון הלקוחות מונה כבר 153,237 לקוחות

הקלד מיקום נכס שאתה מחפש......

השקעה בנדל"ן יוקרה

Homeland

השקעה בנדל"ן יוקרה

מחירי נדל"ן היוקרה חמים וממשיכים לטפס מעלה. עסקת נדל"ן היוקרה הגבוה ביותר לשנת 2018 בשכונת פארק צמרת הנחשבת להכי יוקרתית בתל-אביב יפו הייתה בסכום של 23,000,000 מיליון שקל לקומה שלמה בת 8 חדרים במגדלי YOO המוכרים על פי הדיווח האחרון של עסקאות אחרונות באתר מדלן.

"מספר רב של בעלי ממון רוכשים דירות כנכס להשקעה " אומר מנכ"ל חברת הומלנד-בית ממכר לנכסים, חברת נדל"ן יוקרה המספקת שירותי ליווי מלאים לאיתור נכסי יוקרה בהתאמה ללקוח הממוקמת בתל-אביב יפו. ובעוד שהכסף הנזיל של העשירון העליון רק ממשיך לתפוח, השוק הפוטנציאלי לנכסי יוקרה גדול מתמיד. אם אתם רוצים לטעום חתיכה מהעוגה ויכולים להרשות לעצמכם את תג המחיר היוקרתי, הנה כמה אפשרויות לעשות זאת.

הגדרת "נכס יוקרה"

חשוב להבין אילו תכונות מאפיינות נכס יוקרה לפני ההשקעה מכיוון שתג מחיר גבוה בלבד לא יכניס נכס לקטגוריה זו. "הנכס צריך להיות ייחודי ובלעדי, עם קריצה לקונה. אנשים בעלי ממון ישלמו פרמיה עבור משהו שנתפס כמצוין ", אומרת רחלי יצחק, מנהלת בכירה בחברת הומלנד-בית ממכר לנכסים ואחראית על ניהול דירות יוקרה בשכונת צמרות איילון הנוצצת הממוקמת בין דרך נמיר וכביש איילון לניידות נוחה , ותוחמת אותה שכונת בבלי הוותיקה והיוקרתית.

קונים של דירות יוקרה רוצים גישה למתקני יוקרה וסגנון חיים כמו קניות יוקרתיות, אוכל ואומנויות, כמו גם קרבה למגדלים יוקרתיים אחרים. כתובת "גביע" אשר מתגאים לגור בה, כמו פארק צמרת מוסיפה ערך לנכס. גם היסטוריית ידוענים ופרשיות עסיסיות לא מזיקה. רוכשי יוקרה רבים מחפשים את היופי הטבעי של מיקום הצופה על קו המים של הים התיכון מצד מערב , או לפחות נופים אורבניים של העיר מצד מזרח הנותן תחושה של נוף העיר מנהטן אשר בארצות הברית. אחרים רוצים לפתוח את הבוקר עם נופי פרחים ופסטורליות השכונה.

קונים יוקרתיים רבים מחפשים אחר אותם תכונות נכס אשאר כל הקונים רוצים, אך בסדר גודל גדול ונוצץ יותר. הם רוצים פרטיות וביטחון, לפעמים עד כדי הסתגרות לכן הרבה פעמים אם תציצו לבריכות ומתקני היוקרה במגדלים הם נשארים ריקים מאדם, כל דייר קנאי לפרטיותו ומחכה שיתפנה השטח בכדי לרדת לשפת הבריכה. הם רוצים יופי מבפנים ומבחוץ ויכולים להרשות לעצמם ארכיטקטורה בהתאמה אישית, עיצוב בהתאמה אישית, תשומת לב מעולה לפרטים וגימורים מפוארים. הם רוצים גם שירותים יוקרה נוספים על גבי המתקני יוקרה הכבר מגיעים עם המגדל בנכס שלהם כגון : טבח שף צמוד, בריכת יוקרה גם בפנים הדירה, סוויטת הורים נרחבת עם אמבטיה מרחפת וחלל מגורים עצום אף במרפסת לאירוח, שלא לדבר על אוטומציה ביתית, גלאי תנועה, שואב אבק מוסתר בריצוף הבית, מעליות רכב ומרתפי יין מבוקרים בטמפרטורה. הם רוצים בעיקר מרחב. בשכונת פארק צמרת, תל אביב למשל, דירת יוקרה בת 3 חדרים ממוצעת כוללת יותר מ -83 מטר רבוע ותג מחיר של 3.49 מיליון שקל , או דופלקס של 120 מטר רבוע במחיר 4.10 מיליון שקל.

כשאתה בוחר בית יוקרתי, חשוב מאוד לחשוב על ההיבטים של הנכס שלא ניתן לשנות, אומר בן בן דהן מנהל מכירות בכיר בחברת הומלנד-בית ממכר לנכסים, המספק שירות וליווי מקצועי בתחום נכסי היוקרה בתל אביב , "אתה לא יכול לשנות את מסלול השמש, את מיקום הים או את העובדה שיש מסלול טיסה למטוסים גדולים מעל הראש שלך. טפטים מכוערים בחדר האמבטיה הם הרבה פחות חשובים ממזג האוויר, "הוא אומר.

 

כמה אתה צריך?

בשווקים שבהם המחירים בדרך כלל נמוכים יותר, אתה יכול להזדקק לחצי מיליון כדי להחזיק נתח נדל"ן מפואר. אבל תצטרך לפחות 3 מיליון שקל כדי לקנות נכס יוקרה ברוב הערים, ונקודת מחיר הכניסה עולה במקום בו יוקר המחיה הוא גבוה. מדובר במחיר ממוצע בסך של 4.45 מיליון שקל בפארק צמרת, המחיר הממוצע  2.6 מיליון שקל בתל-אביב יפו ו2 מיליון שקל במחוז תל אביב, ו -1.4 מיליון שקל בשאר הארץ בממוצע, לפי נתוני עסקאות שבוצעו בשנת 2018.

קונים יוקרתיים משלמים לרוב מזומן, אך משכנתא היא אפשרות נוספת. אם אתה מממן את הרכישה, תצטרך מקדמה גדולה, אשראי מעולה, הוכחת הכנסה ונכסים ויתרות מזומנים גדולות.

כיצד לעשות זאת: האפשרויות שלך להשקעה בנדל"ן יוקרתי

אם אתה רוצה להשקיע בנדל"ן מפואר, ישנם כמה דרכים שתוכל ללכת בהן.

השקעה בארמון מרחף

שיפוץ נכסי יוקרה קיימים ומכירתם מחדש למטרות רווח זו השקעה מצוינת, אומר בן בן דהן מנהל מכירות בכיר המתמחה בנדל"ן יוקרה. "זה מהיר יותר מבנייה מהיסוד, אך הוא מוגבל למאפיינים שיש בהם בדיוק את השילוב הנכון של ארכיטקטורה, מצב ומערך" . החיסרון הוא כי "מכיוון שרוב הדירות הללו מוכנות למגורים בעת הרכישה, תצטרכו להתמודד עם קונים מקומיים למטרות מגורים שיכולים להתעלות עלייך", הוא אומר. עם זאת, התחרות בין המשקיעים והקונים למטרות מגורים נמוכה בהרבה בשוק היוקרה מכיוון שיש פחות אנשים שיכולים להרשות לעצמם לממן פרויקטים יוקרתיים ואשר מבינים כיצד לבצע אותם ברמה גבוהה, אומר בן דהן.

השקעות יוקרה מחוץ לישראל

השקעה בחו"ל יכולה להיות בעלת סיכון גבוהה. "עלינו לזכור ששאר העולם לא פועלים כמו שוק הנדל"ן בישראל", אומרת רחלי יצחק מנהלת בכירה של הומלנד-בית ממכר לנכסים. "אינך רוצה לרכוש נכס במדינה אחרת רק כדי לגלות שהממשלה יכולה להחזיר אותו ממך בהמשך הדרך." השתמש בעורך דין נדל"ן בינלאומי ואנשי מקצוע אחרים כדי לעזור בבדיקת הנאותות שלך, הוא אומר.

קנו דירה יוקרתית

בין אם אתה קונה לעצמך דירת יוקרה או לשם השכרתה, "לשים את הכסף על דירה הממוקמת במגדל מפואר ונהדר עם שירותי נוחות ואפשרויות תחבורה רבות בקרבת מקום זה הדרך ללכת אליו", אומר איתי איילון, מנהל פיתוח עסקי בחברת הנדל"ן הומלנד-בית ממכר לנכסים. "לקנות בבניין בעל מראה יוקרתי עם אפשרויות תחבורה גרועות זו השקעה גרועה,"  הוא אומר.

השירותים והתכונות שמציע המגדל יכולים גם לגרום להצלחה מטאורית או לשבור את ההשקעה שלך. "אין לך לובאי במשרה מלאה? בסדר, אבל מה עוד הבית שלך מציע? נופים, תקרות גבוהות, טרסות, בריכה חצי אולימפית , מכון כושר משוכלל, מועדון דיירים, ספא מפנק עם ג'קוזי וסאונה כל התכונות הללו עוזרות להבדיל בין הדירה שלך לדירות יוקרה אחרות בשוק ויכולות להביא לשיעור מכירה גבוה יותר כשמגיע הזמן לצאת ", אומר רהב.

קח בחשבון שכשאתה קונה נדל"ן יוקרתי אתה קונה אורח חיים. גג פרטי, בריכות שחייה, חללים משותפים עם מכוני כושר ושירות עוזרות או שירותים בסגנון מלון מבדילים בנדל"ן מפואר. "אפילו אם ישנם מגדלים חדשים אחרים הבנויים סביב הדירה שאתה קונה, סוגים אלה של נכסים מחזיקים בערך", אומר איתי.

משכנתאות עבור נדל"ן יוקרתי

בעוד שרוב רוכשי הנדל"ן היוקרתיים בוחרים לרכוש נכסים במזומן, יש כאלה שמשתמשים בהלוואות ומימון כדי להתמודד עם נדל"ן מפואר. מימון לרכישת נכס – פונים אל הבנק.

המהלך הראשוני של כל אחד מאתנו בעת שאנחנו זקוקים לקבלת הלוואה לצורך מימון לרכישת נכס, זוהי הפנייה אל הבנקים ובדיקת האפשרויות מבחינתם. העניין הוא שכאשר אנחנו פונים אל הבנק לצורך מימון לרכישת נכס הבנק יעשה את הבדיקות הנדרשות בכדי לוודא כי ההלוואה תחזור במלואה בצורה מסודרת עם כל הריביות. הנכס החדש שנרכש יהיה משועבד לבנק ואילו ההכנסה החודשית של הלווים תהיה חייבת להיות מספיקה בכדי לבצע את ההחזר החודשי הקבוע.

בחר נכס יוקרתי לשכירות

בחירת מיקום עם שוק חזק בדרך כלל היא המפתח, כגון שכונה יוקרתית עם גישה קלה למקומות המרכזיים בעיר , קרבה לים או נגישות ליציאה לכבישים מרכזיים המובילים לצפון ודרום הארץ. "הם נהדרים להכנסות עונתיות ומתפקדים היטב בשווקים פיננסיים טובים. עם זאת, הם עשויים לסבול יותר בזמן מיתון מאשר בבתים הסמוכים לערים הגדולות, "הוא אומר , לכן כדאי לבחור במיקום המנצח את העונתיות.

אכן, שוק הדיור היוקרתי חווה את ההתאוששות החזקה ביותר מהתרסקות הדיור בערים הגדולות, אך גם שכונות היוקרה מתחילות ללכת בעקבותיהם, נכתב בדו"ח שפורסם לאחרונה. בנוסף לבחירת העיר הנכונה, על המשקיעים לשקול לקנות נכס שיהיה אטרקטיבי למשפחות, אומרת רחלי. "זה יגדיל את שיעור התפוסה שלך ואת ההחזר על ההשקעה שלך," היא אומרת.

בנייה מותאמת אישית

בניית דירה חדש מרמת מעטפת מציעה את אחוזי הרווח הגבוהים ביותר אך יש לכך מסגרת זמן ארוכה יותר, אומר בן בן דהן, אך בית בו הכל חדש ויש בו את הסגנונות והנוחיות המבוקשים ביותר כיום הוא חיוני בכדי להשיג את המירב מההשקעה שלכם . לדבריו, החברה שלו משווקת כעת "על הנייר" את המגדל האחרון היבנה בשכונה היוקרתית פארק צמרת, בשטח של 4.167 דונם ניסים אלוני 2, תל-אביב. המגדל יתחיל אכלוס בעוד כ-3 שנים ויהיה בן 49 קומות , עם 227 יחידות דיור ו239 מקומות חנייה ב5 מפלסים, ויהיו בו מתקני יוקרה לרווחת הדיירים כגון חדר כושר, בריכה חיצונית ובריכת ילדים, מתחם ספא ולובי מפואר.

אם הינכם בונים לעצמכם את הדירה, הקפידו על ההתאמה אישית שלכם לצרכים. תרצו לבחור חלוקה לחדרים, שירותי נוחות וגימורים אשר ימשכו פלח רחב בשוק היוקרה כדי למקסם את הסיכוי שלכם למכור במהירות במקסימום מחיר. וודאו שהבית פונקציונאלי ומסביר פנים ויש לו את תכונות האבטחה והפרטיות שרוצים קונים מתקדמים. אך יש קו דק בין יצירת דירה שפונה לקהל הרחב הזה לבין יצירת הייחודיות שרוכשי היוקרה חושקים בהם.

"כשמשהו לא ממוסחר ,רצוי בשוק ויש ביקוש, זה כשאתה רואה מחירים באמת קופצים", אומר בן. "אם אתה מסתכל על בקבוק של שאטו לאפיט רוטשילד '82, הערכת המחיר גדלה באופן אקספוננציאלי על פני בציר שהוא פחות מעולה בגלל היצע וביקוש. זה אותו דבר עם נדל"ן מפואר. ככל שהבית יהיה אקסקלוסיבי וקשה יותר למצוא אותו, כך ראוי להשקיע בבית. "

בשורה התחתונה

השקעה בנדל"ן מפואר יכולה להיות מרגשת יותר מאשר השקעה בניירות ערך בזכות ההיבט המוחשי שלה. ישנן דרכים רבות לעשות זאת, החל מבניית בית בהתאמה אישית, לרכישת נכס נופש. אתה יכול ליהנות מבית היוקרה שלך כתושב, כמטייל או כבעל בית או לבנות דירות מפוארות שאחרים יוכלו ליהנות מהם. לפני שאתה קונה, וודא שאתה מבין את התכונות שיוצרות ערך בר-קיימא במחלקת נכסים זו כדי לקבל את התשואה הטובה ביותר על ההשקעה שלך.

עוד בנושא:

מתווספים נכסים חדשים בכל יום

בוא נתחיל את החיפוש

HOMELAND

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל