הומלנד לא חושבת כמו אף חברת תיווך אחרת

 

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם
  הקלד מיקום נכס שאתה מחפש......

  כרם התימנים

  Homeland

  כרם התימנים 

  מה הסיפור? אחת השכונות המיוחדות של תל אביב, שכוללת גם את הרחובות הצדדיים של שוק הכרמל, ובתים צפופים ברחובות קטנטנים – בהם גם אוכלוסיה מבוגרת (שמורכבת מתימנים, אבל לא רק), וגם צעירים שלא מסוגלים לגור יותר משתי דקות מהבן של הסורי, וגם את החלק המערבי והצפוני של השכונה, בו הרבה מאוד בתים מתחדשים וחדשים שמושכים אוכלוסיה מבוססת.

  המוקד של השכונה: שוק הכרמל כמובן. ורצועות החוף הכי שוות במרכז העיר

  במי תוכלו להיתקל? באסף אמדורסקי, למשל. ובהרבה תימנים.

  איפה שווה לשבת? המבחר הוא עצום, בין קפה יום טוב, במיוחד אם אתם צעירים, וכשתתבגרו תבינו שבסופו של דבר אין חלופה למנזר. עדיף בתפריט אמצע השבוע. את הקבאב האהוב עלינו תמצאו אצל שמואל, עם אורז אטריות כמו בסיני.

  השכונה הממוקמת בדרום-מרכז תל אביב, בין הרחובות אלנבי, גאולה, הכובשים והכרמל. בבתיה הראשונים אשר נבנו מצפון לעיר יפו בשלהי המאה ה-19 התיישבו יהודים שהגיעו לארץ מתימן בגלי עליית אעלה בתמר (1881-1882).השכונה היא מאחת־עשרה שכונות מגורים נפרדות שנבנו לפני "אחוזת בית – תל אביב" "בין השנים 1903 ו-1909".ב-11 במאי 1923 הצטרפה השכונה, בפועל, עם שכונות יהודיות נוספות, לתחום העיר תל אביב, כאשר הפקודה להפרדתן של שכונות תל אביב מיפו התקבלה על ידי שלטונות המנדט כבר שנתיים קודם לכן ב-11 במאי 1921.

  היסטוריה

  השכונה הוקמה בשנת 1906 (לפני ייסוד תל אביב), על אדמתם של אהרון שלוש, יוסף בק מויאל וחיים אמזלג. הקרקע נמכרה בתנאים אטרקטיביים לקונים. רוב הרוכשים היו יוצאי תימן שהגיעו מירושלים. תחילה הייתה כוונה לקרוא לשכונה על שם עו"ד דוד מויאל, בנו של יוסף בק מויאל, אך מכיוון שהקמתה של השכונה נמשכה שנים רבות, הוצע לקרוא לה לאחר מכן בשם "מחנה ישראל", אלא שגם שם זה לא התקבל. רק בשנת 1929 התקבע השם כרם התימנים. על פי הסיפור, גרסת השם הראשונית הייתה "כרם התימני", ומקורה היא מהשומר התימני אשר שמר על כרמו של יוסף בק מויאל.

  בין תושבי השכונה היו תלמידי חכמים כמו הרב יחיא נחום, שהיה רב השכונה, הרב אברהם אלנדאף והרב שלום יצחק הלוי.

  השכונה התאפיינה בבנייה נמוכה, חצרות פנימיות, בתים צמודים וסמטאות צרות. בשל חסרון הכיס שאפיין את תושבי השכונה היו עשויים בתיה אף בראשית המאה ה-20 מקורות עץ, פחונים וחומרים זולים אחרים.

  עד מלחמת העצמאות השתרעה השכונה בין הרחובות גאולה בצפון לרבי מאיר בדרום. מדרום לרחוב רבי מאיר ועד לרחוב דניאל (בקטע המזרחי שלו בין רחוב הכובשים לרחוב הכרמל) השתרעה שכונת פחים (חארת א-טאנק) שאומנם אוכלסה רובה ככולה ביהודים, אולם מבחינה מוניציפלית השתייכה ליפו, והמגרשים בה היו בבעלות ערבית. הייתה זו מובלעת של יפו בתוך תל אביב פרי החלטה של הבריטים מ-1921 עת שרטטו את הגבול העירוני בין יפו לתל אביב. זהותה היהודית של אוכלוסיית חארת א-טאנק והעובדה שהחלטת החלוקה הותירה את שכונותיה היהודיות של יפו בשליטה יהודית קבעה את קו השליטה הצבאי (חבל ג' של החזית הדרומית של תל אביב) במלחמת העצמאות, קו לאורכו צלפו הערבים ורגמו לעבר שכונות תל אביב, מדרום לחארת א-טאנק – רחוב דניאל (בקטע המזרחי שלו בין רחוב הכובשים לרחוב הכרמל).

  עוד בנושא:

  הומלנד לא יוצרת כמו אף חברה אחרת

  HOMELAND

   השאירו פרטים ונחזור בהקדם
   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל