מונטיפיורי

שכונת מונטיפיורי היא שכונה בתל אביב המשתרעת בין מרכז עזריאלי בצפון ובין רחוב יצחק שדה בדרום, ומנתיבי איילון במזרח עד לרחוב המסגר ולדרך בגין במערב.

השכונה נבנתה בשנות ה-20 על שטח פרדס שרכשו משה ויהודית מונטיפיורי מרבי יהודה הלוי מרגוזה, מי שנחשב למייסד הקהילה היהודית ביפו. היה זה הפרדס הראשון בארץ ישראל שניטע וטופל בידי יהודים.

השכונה הוקמה כשכונת מגורים עצמאית וירוקה ונודעה תחילה בשם "גנניה".

רק בשנת 1943 סופחה השכונה לתל אביב והאזור שסביבה הפך במשך השנים לאזור תעשייה ומוסכים. החל משנות ה-90 החלה פריחה איטית של האזור שהתבטאה במעבר של אמנים ואוכלוסייה צעירה לשכונה ושדרות יהודית איימו להפוך לרוטשילד החדש.

בתחילת שנת 2020 נפתח לתנועה "גשר יהודית" או בשמו העדכני "גשר יצחק נבון", גשר להולכי רגל ורוכבי אופניים בלבד (ללא מכוניות). בצד המערבי, הגשר מהווה המשך של שד' יהודית, הרחוב הראשי של אזור המגורים של שכונת מונטפיורי. במזרח, הוא מתחבר לאזור המשרדים המתחדש של ביצרון ולשכונת המגורים הסמוכה.

מה מתוכנן?

תחנת יהודית – תחנת יהודית ממוקמת על דרך בגין, בין שדרות יהודית ורחוב החשמונאים. מדובר באחת מעשר התחנות התת-קרקעיות לאורך הקו האדום של הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב. באוגוסט 2015 החלו העבודות להקמת התחנה. עבודות הרכבת הקלה עלולים ליצור עומסי תנועה כבדים בשנים הקרובות, אולם לאחר שיסתיימו, תושבי השכונה צפויים ליהנות משדרוג ביכולת ההתניידות שלהם – מרחק הליכה קצר מתחנת רכבת ישראל, מהרכבת הקלה וממחלף השלום המוביל לאיילון.

בניית רבי קומות בחלק הצפוני – עיריית תל אביב מקדמת תכנית חדשה לבניית רבי קומות בחלק הצפוני של שכונת מונטפיורי (מול מגדלי עזריאלי). התוכנית כוללת הריסה של המבנים הקיימים במתחם "שפע טל" לטובת בנייה של מספר מגדלים בני 44 קומות כל אחד. המתחם החדש צפוי להכיל שטחי משרדים נרחבים, שטחי מסחר ועד 800 דירות, כאשר מחציתן יוקצו לדיור בר-השגה או השכרה ארוכת-טווח. התוכנית טרם אושרה סופית ולא נקבע לו"ז לבנייה, אך במידה והפרויקט ייצא לפועל הוא צפוי להשפיע רבות על אופי השכונה.

יש לנו מעל 160 אלף חברים


    [wpcf7.remote_ip]

    קידום אתרים עם לאוס מדיה